7 juni Amstellanddag 2026: Thema 'NextGen'
- 6 jun
- 2 minuten om te lezen
Stichting Beschermers Amstelland organiseert de 18e Amstellanddag op zondag 7 juni 2026, met als thema Amstelland NextGen. Het mooie landschap zo goed mogelijk doorgeven aan volgende generaties, dat is het streven.
20 jaar : terugblikken en vooruitkijken
De stichting bestaat dit jaar 20 jaar, een mooi moment om samen terug te kijken naar de veranderingen die ons en het landschap hebben beïnvloed en vooruit te kijken naar de komende jaren. Wat bedreigt het landschap en wat kunnen wij en jij hiertegen doen? Dit zijn belangrijke vragen waarop we ook graag jouw inbreng hebben. De ontwikkelingen van de afgelopen decennia worden treffend in beeld gebracht bij de Expo op Wester-Amstel.
Op de Amstellanddag op 7 juni 2026 gaan we met informatie, workshops en activiteiten in op het thema 'NextGen'. Ook dit jaar openen zo’n 50 locaties hun deuren tijdens de Amstellanddag. Van boerderijen en gemalen tot ateliers. Er worden workshops en gidstochten georganiseerd. Je kan de natuur in, wandelingen maken en (gratis) rondleidingen krijgen. Er is voor ieder wat wils! Ga op pad met de (bak)fiets om stempels te verzamelen en tegelijkertijd het mooiste van het Amstelland te ervaren. Als je genoeg stempels hebt verzameld ligt er na afloop een superleuk presentje voor je klaar. Kom lekker op de (bak)fiets en geniet!
Op Wester-Amstel is er die dag vanaf 12.00 uur een doorlopende voorstelling van 'Hoop in de Hoep' te zien, de prachtige film over polder De Ronde Hoep van Pim Giel.
Je kunt dit jaar ook gaan varen; er zijn twee bijzondere boottochten vanuit Ouderkerk aan de Amstel. Of je kunt de uitkijktoren Poldernest beklimmen. Op de Amstellanddag kan je dan ook van de toren afroetsjen met een tokkelbaan.

Foto: Boet Knotnerus, Fotowerkgroep Coherente Ouderkerk
De feestelijke opening van de Amstellanddag 2026 zal plaatsvinden op buitenplaats Wester-Amstel, om 10.30 uur, met medewerking van de gevierde landschapsarchitect Steven Delva uit Amsterdam. Steven en zijn team ontvingen de World Landscape Architecture Award, voor de beste landschapsprojecten ter wereld. Een van zijn projecten was het Kampje in Ouderkerk aan de Amstel.

Ook dit jaar hebben we bij de feestelijke opening weer de medewerking van de AccuBand.
Foto: Gerdy Bertrand., fotowerkgroep Coherente ouderkerk,
De Amstellanddag 2025 was een groot succes. Dit jaar hopen we opnieuw op een mooie editie, om de waarde van ons mooie Amstelland over te dragen aan de volgende generatie.
Hieronder vind je het complete programma voor de Amstellanddag 2026 en hier ook de link naar de kaart:





































Ik vind het opmerkelijk dat het toegepaste analytische kader solide en coherent is. De analyse vermijdt overschrijding en blijft binnen het kader. De website biedt meer gedetailleerde contextuele informatie over het probleem. Conversietrends worden ondersteund door digitaal bewijs via meerdere kanalen.
Mijn broer stuurde me de link naar madcasino-nl.org na een extreem lange en hectische dag waarop ik non-stop bezig was met het nakijken van complexe chirurgische casestudies. Rond een uur of drie 's nachts, toen mijn lichaam uitgeput was maar mijn brein door de adrenaline nog steeds op volle toeren draaide, opende ik de site op mijn tablet. De minimalistische esthetiek en de perfecte balans in het design werkten als een uitstekende mentale filter. Het zorgde ervoor dat de stroom aan medische data in mijn hoofd direct stilviel, waardoor ik met een opgeruimd gemoed mijn scherm kon uitzetten en rustig kon gaan slapen.